ליאל טיפולי מים

להזמנות: 054-463-8066

הטיפולים שלי

למי מיועד הטיפול

הטיפול במים הוא טיפול הידרותראפי היכול להתאים לכל אחד ואחת, טיפול חווייתי המתמקד בחוש המישוש ומעורר את המוח ואת המערכת העצבית. זהו טיפול במגע, בהקשבה לנשימה, טיפול מפנק המאפשר רגיעה עמוקה ויכול להביא למצב מדיטטיבי, הטיפול בבריכה מחוממת מאפשר פתיחה של מסלולי האנרגיה בגוף ומאיץ את זרימת הדם בגוף, מחזיר את הגוף לאיזון. הטיפול יכול להתמקד בכיף שבחוויה, בחופש שבתחושת חוסר המשקל ובתחושה הנעימה של הציפה במים, לכן הוא מתאים מאד כמתנה לאדם אהוב, לאישה בהריון, כמתנה זוגית לחגיגה של יום נישואין, כמתנה לעובד, כמתנה לחג, וכמובן כבילוי זוגי מפנק וחוויתי לכבוד יום ההולדת או כחוויה מפנקת במהלך חופשה. הטיפול מתאים במיוחד לאנשים האוהבים טיפול במגע אך מעדיפים את הליטוף של המים על טיפול עם שמנים. הטיפול מתאים לכל אדם בריא, אך הוא בהחלט יכול לסייע גם במקרים של כאבי גב, כאבים כרוניים, כאבי צוואר, מתח נפשי, שיקום מפציעה, פגיעות בשדרה, פוסט טראומה, הסדרת שינה ומתאים לאנשים המתמודדים עם נושאים של שליטה, נשימה, חוסר שינה, קבלה עצמית ואמון. הטיפול גם יכול להיות כלי להתמודדות בתקופה של חוסר ודאות, שינוי משמעותי בחיים, גירושין, שינוי קריירה, מעבר מקום מגורים, אבדן, דיכאון, חרדה, במקרים אלה מומלץ להגיע לסדרה של טיפולים. מכיוון שזהו טיפול המחבר אדם עם עצמו ומבוסס על נשימה זהו טיפול המתאים מאד לאנשים המחפשים שקט נפשי ואת הדרך לשקט, מתאים לאנשים המבקשים להיכנס למצב מדיטטיבי.

למה כדאי לצפות מהטיפול

הטיפול מתחיל בשיחה קצרה הכוללת הסבר על מהלך הטיפול, חשוב לי לדעת כיצד המטופל\ת מרגיש\ה באותו היום, בשיחה זו נבין יחד במה יתמקד הטיפול, האם זה יהיה טיפול נקודתי להקלה על כאב פיסי מסוים, האם זה טיפול חווייתי שמטרתו כיף, או האם מדובר בטיפול רגשי. בשיחה זו יוחלט האם תהיה הצללה אל מתחת לפני המים, זה תמיד נתון לבחירת המטופל\ת, במידה שכן, מדידת אטם האף ונשימה דרך הפה אל תוך המים והסבר מפורט בנוגע לשלב זה בטיפול, כולל מהו הסימן שיבוא טרם ההצללה, והאפשרות של המטופל\ת להוריד את אטם האף בכל שלב. מדידת מצופים והתאמתם למטופל\ת. הטיפול מתחיל פעמים רבות עם הגב לדופן הבריכה, בשלב זה אני מזמינה את המטופל\ת לעצום עיניים ולהתרכז בנשימה, כאשר היא\הוא מוכן\נה היא\הוא לוקח\ת צעד לפנים מדופן הבריכה וזה סימן עבורי שהיא\הוא מוכן\נה להיות מוצף\פת. אני משתמשת בכל הידע שצברתי על מנת להתאים את הטיפול למטופל\ת, משלבת טכניקות טיפול מואטסו, הילינג דאנס, ווטרדאנס, לרב האינטואיציה תופסת מקום בשלב זה והרגש מוביל את התנועה, אני מטבעי מתחברת לחדווה שבתנועה ולכן הטיפולים שלי, לרב, נעשים בתנועה לאורך ולרוחב הבריכה, התנועה במים כאשר הגוף מוצף בצורה כזו יכולה לתת תחושה של אינסוף, החלל והמרחב מקבלים מימד אינסופי והתחושה היא שאין מגבלה של מקום, זה תמיד מפתיע לפקוח עיניים ולגלות שלבריכה יש גבולות. ברגעים מסוימים בטיפול תהיה הפוגה מתנועה, מה שמכונה בואטסוStillness , רגעים בהם אדם מתחבר לעצמו מתוך השקט. הטיפול מתחיל מעל לפני המים וממשיך, בתיאום מראש עם המטופל\ת, עם הצללות אל מתחת לפני המים. עבורי, כמטופלת, ההצללה תמיד הייתה חלק מהטיפול ואני ממליצה על כך מאד. אני נוהגת לתת למטופל\ת לשים בעצמו\ה את האטם על האף ובסיום ההצללות אני מורידה את האטם מהאף, בשלב זה בדרך כלל הטיפול לקראת סיום, יש עוד חלק אחרון מעל פני המים, ולאחריו טקס הסיום, הפרידה מהמים, הכולל הורדת מצופים, חזרה לדופן הבריכה, חזרה לעמידה עצמאית על שתי הרגליים וניתוק מגע.

טיפול ליחיד/ה

הטיפול מתרחש בבריכה פרטית, טרם תחילת הטיפול נקיים שיחה טלפונית בנוגע למטרת הטיפול והציפיות של המטופל\ת מהטיפול. כל אחד ואחת מגיע\ה מרקע שונה ועם סיבה לבחירה בטיפול מסוג זה, חשוב לי להתאים את סגנון הטיפול לאדם ולצרכיו. לאחר שיחה מקדימה נבין יחד מה מטרת הטיפול ובמה להתמקד, בעיקרון הטיפול הוא ללא שיח, אך במידה ועולה צורך לומר משהו חשוב ומומלץ לומר אותו, גם במהלך הטיפול. כבר קרה שהיה שיח כמעט לכל אורך הטיפול, במקרים של חרדת מים גדולה והתמודדות עם אמון, יש גם מקרים שאנשים פשוט נהנים ואומרים זאת במהלך הטיפול.

משך הטיפול 50 דקות. לחצו להזמנת טיפול.

טיפול לנשים בהריון

ניתן לקבל טיפול ואטסו מתחילת ההריון, יש מספר תנועות , בעיקר תנועות המייצרות ויברציות באזור האגן אשר כדאי להימנע מהן בתחילה הריון ולכן חשוב לציין זאת למטפל\ת כאשר מגיעים לטיפול. החל מתחילת הטרימסטר השני להריון מומלץ להגיע באופן קבוע לטיפולי ואטסו , הטיפול מעודד את זרימת הדם בגוף, מאפשר מתיחת איברים ופתיחת מסלולי האנרגיה בגוף, הטיפול בציפה מאפשר הקלה על תחושת הכובד בהריון. מכיוון שהטיפול מתרחש במים, בציפה על הגב, אין התנגדות לגוף מלבד זו של המים ושל המטפל\ת, בשלבים מתקדמים בהריון ניתן לבצע את הטיפול בשכיבה על הצד להקלה על הלחץ על הסרעפת. הטיפול מסייע בהורדת מתחים לקראת הלידה ומשרה תחושת נינוחות. הטיפול מסייע בהסדרת השינה ומסייע בהעמקת השינה, מסייע בהקלה על כאבי גב, והפחתת התכווצויות ברגליים. ישנה הטבה מיוחדת לטיפול שבועי קבוע וליווי מהלך ההיריון.

משך המפגש הזוגי במים 50 דקות. ישנה הטבה מיוחדת לטיפול שבועי קבוע וליווי מהלך ההיריון. לחצו להזמנת טיפול.

טיפולים זוגי אקטיבי

יש תקופות בזוגיות בהן לא מצליחים למצוא רגע אינטימי, אין מגע, אין שיח. הטיפול בזוגות הוא טיפול אשר כל ההשראה אליו באה מתחום הטיפול במים, תקשורת מקרבת דרך מבט, מגע, חמלה וסלחנות. המפגש בתוך המים, בסביבה מימית חמה ובטוחה, מנותקת מהסביבה הרגילה של הבית, ללא גירויים חיצוניים או טלפונים שלוקחים מתשומת הלב, מאפשר לסלול את הדרך למציאת האינטימיות, העצמת הרגשות החיוביים, הורדת ההגנות ומציאת הטוב באדם שממול. לטובת מפגש זוגי כזה אני נפגשת ראשית לטיפול ראשון של כל אחד\אחת מבני הזוג לבד, באופן פרטי, טיפול מים כמתואר למעלה, זהו שלב חשוב של היכרות ראשונית, ולאחר מכן מפגש זוגי אקטיבי של שני בני הזוג יחד, המינימום לטיפול זוגי הוא שלושה מפגשים, כאמור, מפגש עם כל אחד מבני הזוג בנפרד, ולאחר מכן מפגש משותף, לאחר שלושת המפגשים האלה נשב לשיח משותף בנוגע להמשך הטיפול.

משך המפגש הזוגי במים 60 דקות. לחצו להזמנת טיפול.

טיפול זוגי פאסיבי

טיפול מים עבור שני בני הזוג בו זמנית, טיפול זה מתבצע ע"י שני מטפלים\ות לבני הזוג, בו זמנית בבריכה, כל אחד\אחת מטופל\ת ע"י מטפל\ת אחת\אחד. חוויית טיפול משותפת מתאימה לציון חגיגה כגון יום הולדת, יום נישואין, וכבילוי זוגי משותף. יש אפשרות להפגיש בין בני הזוג במים, בציפה משותפת, יש אפשרות לקבל תמונה למזכרת.

משך הטיפול 50 דקות. לחצו להזמנת טיפול. 

שחיית תינוקות

מפגש של הורה וילד\ה במים משלב תנועה ומשחק בתוך המים, תקשורת בין ההורה לתינוק\ת ולפעוט\ה, מקנה לתינוק\ת ביטחון בסביבה מימית והסתגלות למים. המפגש הוא שבועי ועקבי, תורם רבות לקשר בין הורה וילד, לבניית מערכת יחסים ויחסי אמון, זהו זמן יקר בו מלוא תשומת הלב מוקדשת לתינוק או לפעוט ללא הסחות דעת.

לחצו להזמנת טיפול.

סדרת טיפולים

סדרה של טיפולים מטרתה לעבור תהליך. התהליך הוא פנימי, רגשי, ואישי. מספר הטיפולים ותכיפותם נקבע יחד לאחר טיפול היכרות ראשוני, ושיחה. סדרת טיפולים מתאימה לאנשים שחווים תחילתו של תהליך רגשי בטיפול במים, במהלך הסדרה כל מפגש יביא אתו התפתחות במצב הרגשי וגילוי עצמי. סדרת טיפולים מתאימה כטיפול רגשי וכטיפול פיסיולוגי, מתאימה לנשים בהריון לליווי מהלך ההיריון, להקלה על תחושת הכובד ואי הנוחות בגוף במהלך ההיריון, ולעבודה על נשימה. עבור אנשים הנמצאים בצומת דרכים, שינויים בחיים כגון החלפת מקצוע, הליך גירושים או פרידה, התמודדות עם אבדן, התמודדות עם טראומה, שיקום מפציעה גופנית, שיקום מטראומה, כטיפול לאנשים הסובלים מדיכאון, חרדות, משקל יתר, ומחלות במערכת העצבים. יש להתייעץ עם הרופא המטפל טרם הגעה לטיפול או לסדרת טיפולים במקרים המצוינים מעלה.

המחיר לטיפול בסדרת טיפולים הוא מוזל. לחצו להזמנת סדרת טיפולים.