ליאל טיפולי מים

להזמנות: 054-463-8066

רקע על סוגי טיפולים במים

טיפולים המתרחשים בבריכה המחוממת לטמפרטורה של 35 מעלות צלזיוס

ואטצו \ ואטסו \ ואצו \ ווטסו

שיטת טיפול אשר פותחה ע"י הארולד דאל ושותפיו בשנות ה 80 בארה"ב וביפן, כמטפל בזן שיאצו הארולד הביא את השיאצו למים. המטפל\ת מציפ\ה את המטופל\ת (בעזרת מצופים) על פני המים ומסיע\ה אותו\ה במים תוך כדי תמיכה בראש המטופל\ת לאורך כל הטיפול ודאגה שדרכי הנשימה יהיו פתוחים. התמיכה בראש יכולה להיות בצורה של חצי חיבוק כאשר ידו\ה של המטופל\ת כרוכה מאחורי גבו\ה של המטפל\ת וראשו\ה של המטופל\ת מונח על מרפק המטפל\ת, או בצורת free float כאשר ראשו\ה של המטופל\ת מונח בכף ידו\ה של המטפל\ת, או כאשר ראשו\ה של המטופל\ת מונח על כתפו\ה של המטפל\ת, לחי אל לחי. יש גם צורות אחיזה הקרובות למצב ישיבה במים. הטיפול מבוסס על הקשבה לנשימה, הטכניקות משלבות בין הנעת המטופל\ת במים למתיחות ארוכות ועוצמתיות, ולחיצות לאורך המרידיאנים ומסאג' עמוק על פני המים. התנוחות מדמות חיבוק, כירבול, וערסול כמו גם תנועה חופשית היכולה לדמות תעופה, חופש וביטחון.

לפרטים נוספים על ואטסו: www.watsu.com | ואטצו (ויקיפדיה) | מאמר מתורגם

ווטרדאנס

ווטרדאנס היא שיטת טיפול שפותחה בשוויץ לקראת סוף שנות ה 80 ע"י ארג'נה ברונשוילר ופיטר שרודר, בדומה לואטסו, המטפל\ת דואג\ת לתמיכה בראש המטופל\ת לכל אורך הטיפול, שיטה זו מתמקדת בהצללה של המטופל\ת אל מתחת לפני המים בעזרת אטם אף, באופן זה ניתן לחוות את המים בצורה תלת מימדית. המטפל\ת קשוב\ה לקצב הנשימה של המטופל\ת, וההצללה נעשית באופן הדרגתי בהתאם לקצב הנשימה של המטופל\ת, המתארך בעת שהייה ממושכת במים. ההצללה מביאה מימד נוסף של עומק לעבודה ויכולה להשרות הרפייה ורגיעה עמוקה כמו גם להביא את המטופל\ת להביא למצב מדיטטיבי.

לפרטים נוספים על ווטרדאנס: www.waterdance.world

הילינג דאנס

אלכסנדר ג'ורג', רקדן לשעבר, למד מהארולד דאל את הואצו ולאחר שהצליל בשיטת הווטרדאנס פיתח, יחד עם שותפות, את ההילינגדאנס, בדומה לואטסו המטפל\ת דואג\ת לתמיכה בראש לכל אורך הטיפול, וגם כאן משולבות מתיחות ארוכות תוך כדי תנועה, בשיטת טיפול זו משלבים בטיפול מעל פני המים ומתחת לפני המים, חווית הטיפול המבוססת על כוח הריפוי שבתנועה, טכניקת ההילינג דאנס מתרחשת בתנועה במים, החל מניתוק הרגליים מהקרקע בתנועה מעגלית, בתנועת האינסוף, ותנועות רבות המדמות ריקוד וגורמות למטופל\ת לחוש את ההנאה שבתנועה. גם כאן יש שימוש באטם אף לטובת הצללה אל מתחת לפני המים.

לפרטים נוספים על הילינג דאנס : www.healingdance.org

ג'אהארה

ג'הארה היא שיטת טיפול שפותחה ע"י מריו ג'הארה מברזיל, טיפול המבוסס על השילוב בין הכוח המשקם ותכונות הריפוי של המים לבין מכניקה נכונה של הגוף, שיטת טיפול זו מסייעת בהרחבת המרווח בין חוליות השדרה, והסרת הלחץ מהמערכת נוירו-שרירית ע"י תנועות של הארכה ומתיחה של השדרה. כמו אלכסנדר גו'רג' וארג'אנה ברונשוילר גם מריו ג'אהארה קיבל את ההשראה לפיתוח השיטה מהארולד דאל בעבודה על הואטסו כטיפול הידרותראפי בו המטופל\ת פאסיבי\ת ואינו\ה נדרש\ת לבצע שום פעולה מלבד לנשום.

לפרטים נוספים על ג'הארה: www.jahara.com

מעט על עצמי

שמי ליאל וקסמן, אני מתגוררת בפרדס חנה עם בן זוגי ושני בני. כל חיי הייתי בתנועה, מתאמנת בטכניקות של אומנויות לחימה מגיל צעיר, קראטה, קרב מגע, בדרגת חגורה דן 3 בקראטה, מדריכת קראטה מטעם מכון "וינגייט", מדריכת קרב מגע מטעם צבא הגנה לישראל, בשיעורי תנועה משנות העשרים לחיי, למדתי ריקוד ב"קבוצה ביפו", מתאמנת בקפוארה.
לטיפול במים נחשפתי לראשונה בשנת 2002, וחמש שנים לאחר מכן ב 2007 התחלתי ללמוד באופן מעשי להיות מטפלת במים, נפל בחלקי ללמוד מהארולד דאל ז"ל שהמציא את הואטסו, בעיני, האיכות הבולטת ביותר בטיפול שלו, הייתה הרכות והעדינות בה הוא תמך את הגוף, הדרך בה הוא איפשר למים להיות שותפים שלו בטיפול, וזו הייתה ההשראה שקיבלתי ממנו ואותה אני משתדלת להביא לטיפולים שלי.
במסגרת לימודי רכשתי ידע ונסיון בטכניקות טיפול מתחום הרפואה האלטרנטיבית כגון שיאטסו, עיסוי הוליסטי וטנטרה שיאצו – טנצו וטכניקות טיפול במים, מעל ומתחת לפני המים, ואטסו, הילינג דאנס, ווטרדאנס, אקווה וולנס, ואטסו לאנשים עם מוגבלויות, אי צ'י – טאי צ'י במים, וקורסים של מדיטציה בתוך ומחוץ למים. יש לי הסמכה בינלאומית לטפל במים, מוסמכת ע"י WABA ארגון הואטסו העולמי, תוכלו למצוא אותי רשומה כמטלפת באתר הרשמי של watsu.com.